Ile kosztują implanty pełnej szczęki? Utrata zębów w żuchwie to bardzo poważny problem. Jednak nie jest to już problem jak kiedyś. Trzeba przyznać, że nowoczesne podejście do stomatologii robi wrażenie. Jedną z opcji jest wszczepienie implantów dentystycznych na całej szczęce. W przeszłości było to nie do pomyślenia. Jak się okazuje, cena tego rozwiązania nie jest tak wysoka, jak wielu osobom się wydaje. Więc nie warto ufać ludziom, ale przeczytaj poniższe artykuły.

Pełne implanty szczękowe

Zanim zdecydujemy się na implanty, powinniśmy odbyć konsultację. Na podstawie wykonanych badań dentysta określa, czy jesteśmy podatni na tę metodę uzupełnienia uzębienia. Właściwe leczenie można rozpocząć dopiero po postawieniu diagnozy. Czy mam się bać tego zabiegu? nie ma mowy. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Znieczulenie komputerowe załatwia wszystko. W tym miejscu należy zaznaczyć, że znieczulenie komputerowe to także nowość na polskim rynku stomatologicznym. Implant szczęki staje się tu absolutną podstawą i może być obciążony niemal natychmiast przed wykonaniem tymczasowej odbudowy protetycznej. Oznacza to, że możesz cieszyć się naturalnie pięknym uśmiechem zaraz po opuszczeniu kliniki. Po wygojeniu implantu szczęki można założyć odbudowę protetyczną. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić lub nie chcą być bez pełnego ruchu zęba przez dłuższy czas.

Cena implantów pełnych szczęk może się nieznacznie różnić w zależności od wybranej metody. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na standardowe metody odbudowy zębów. W takim przypadku implanty szczęki są umieszczane jako pierwsze. Warto dodać, że proces przebiega bardzo dobrze. Prawie 100% zabiegów kończy się sukcesem. Kolejnym krokiem jest wykonanie skanu jamy ustnej, który trafia bezpośrednio do Laboratorium Odtwórczego, gdzie doświadczeni technicy przygotowują odpowiednią odbudowę. To wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Z całym procesem zapoznaliśmy się już na podstawie pierwszej konsultacji.

Koszt implantu pełnej szczęki

Przejdźmy do szczegółów, kosztu całego implantu szczęki. Koszt każdego rodzaju implantu dentystycznego to około 3000 zł. Jak można się spodziewać, cena implantów pełnych szczęk różni się w zależności od złożoności leczenia. Musimy pamiętać, że w niektórych przypadkach konieczne jest również zastosowanie specjalnych systemów implantologicznych ze względu na specyficzne uwarunkowania kostne. To jest sprawa osobista. Musimy jednak liczyć się z tym, że cena może maksymalnie wzrosnąć. Musimy o tym pamiętać inwestując. Jednak wzrost cen nie jest zbyt imponujący. Nie jest to warte kłopotów z niepotrzebnymi dodatkowymi kosztami, ponieważ nie możemy zagwarantować, że to zadziała dla nas. Wiemy, że pacjenci często mylą ilość podawaną z samą diagnozą.

Kiedy poznamy ostateczny koszt implantu?

Ile kosztują implanty pełnej szczęki?
Ile kosztują implanty pełnej szczęki?

Leczenie stomatologiczne braków zębowych samo w sobie jest złożonym procesem. Musimy o tym pamiętać. Dlatego na początku specjaliści po przeprowadzeniu kompleksowej diagnozy opracują kompletny plan leczenia. Otrzymamy wtedy również kosztorys, z którego poznamy rzeczywisty koszt implantu szczęki. Dzięki temu czujemy się komfortowo wiedząc od samego początku, jak będzie przebiegać cała kuracja. Cieszymy się, bo nie czekają nas żadne „niespodzianki”, które nadwyrężą rodzinny budżet. Musimy przyznać, że nie lubimy takich przykrych niespodzianek.

Nie ma więc co zwlekać. Jeśli braki w uzębieniu uniemożliwiają Ci spokojny sen, nadszedł czas, aby coś zmienić w swoim życiu. Nie zwlekajmy. Wystarczy umówić się na pierwszą wizytę. Jednak z naszej strony jest wybór profesjonalnego gabinetu z dużym doświadczeniem. Możesz znaleźć kliniki przez skierowanie (zwykle dobre posunięcie). Jednak nie każdy ma w rodzinie lub znajomych kogoś z implantem. W takim przypadku możesz skorzystać z zasobów Internetu. Najpierw zapoznajmy się z tym, jak wygląda dany gabinet, a po drugie, poznajmy lekarzy, którzy tam pracują.

Opinie można znaleźć w wyszukiwarkach internetowych i mediach społecznościowych. Dzięki małym badaniom możemy się wiele dowiedzieć. Doskonale wiemy, że im więcej mamy pozytywnych opinii, tym bardziej wierzymy w dane miejsce. Nie zaszkodzi również udać się do danej kliniki, aby zobaczyć, jak to wygląda. Kwestie sanitarne i sprzętowe to również ważne kwestie, których nie możemy zignorować. Wybierzmy więc klinikę i umówmy się na wizytę. Dzięki temu będziemy o krok od pięknego i efektownego uśmiechu. Sen się ziścił.

Explore More

Podolog Szczecin 

Podolog Szczecin 
9 lutego 2024 0 Comments 0 tags

Stopy, choć nierzadko pomijane w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych, są fundamentem naszego ciała, na którym opieramy cały ciężar dnia codziennego. Zaniedbane, narażone na urazy czy infekcje, mogą sprawić wiele kłopotów i

Toksyna botulinowa Lublin

Toksyna botulinowa Lublin
14 marca 2024 0 Comments 0 tags

W dzisiejszych czasach nieustannie poszukujemy metod poprawy wyglądu, które będą zarówno skuteczne, jak i bezpieczne. Zmarszczki, linie mimiczne i inne oznaki starzenia się skóry mogą być nie tylko źródłem kompleksów,

Ile kosztują kolorowe tatuaże?

Ile kosztują kolorowe tatuaże?
18 marca 2021 0 Comments 0 tags

Ile kosztują kolorowe tatuaże? Tatuaż może mieć różne znaczenie. Dla jednych to po prostu wzór, który ozdabia ich ciało i poza funkcją estetyczną nie ma dodatkowego znaczenia. Dla innych pełni