Ile kosztuje pranie wykładzin? Wykładzina to popularny materiał, który stosowany jest podczas wykańczania podłóg. Nie ma się co dziwić, ponieważ przy niewielkim nakładzie kosztów możliwe jest stworzenie z nich eleganckich oraz trwałych posadzek. Wykładziny produkowane są zarówno z naturalnych, jak i ze sztucznych materiałów, jednak niezależnie od formy i materiału potrzebują one czyszczenia.

Co jaki czas należy przeprowadzać czyszczenie wykładzin?

Kraków czyszczenie wykładzin
Kraków czyszczenie wykładzin

Kiedy zdecydujesz się na położenie wykładzin, to musisz także pamiętać o tym, że należy dokonywać ich regularnego czyszczenia. Gruntowne porządki powinno się wykonywać przynajmniej dwa razy w ciągu roku i to właśnie wtedy jest najlepszy moment na to, aby wyczyścić dywany, tapicerki i wykładziny.

Działania takie są istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale także higienicznych. Owszem, dobrze jest móc pochwalić się czystymi podłogami, gdy do domu zawitają goście, ale należy pamiętać także o względach zdrowotnych. Alergeny, roztocza i bakterie uwielbiają zagnieżdżać się w różnego rodzaju materiałach – w tym także w wykładzinach. Czyszczenie powierzchni materiałowych nie jest takie łatwe – zwłaszcza, gdy mamy do wyczyszczenia bardzo duży obszar. Zdecydowanie lepiej, i higieniczniej, będzie skorzystać z usług firm sprzątających, które oferują tego typu Sprawdź, ile to kosztuje i dowiedź się ile musisz zapłacić za wyczyszczenie wykładziny w swoim domu.

Jaki jest koszt wyczyszczenia wykładziny dywanowej?

Koszty czyszczenia dużych powierzchni, takich jak podłogi, dywany czy wykładziny, podawane są zazwyczaj w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy. Przeciętna cena czyszczenia 1m2 wykładziny dywanowej jest niższa niż koszt prania 1m2 dywanu. Jeżeli mamy do czynienia z wykładzinami akrylowymi to koszt waha się w granicach około 6-8 zł za 1m2, natomiast w przypadku wykładzin wełnianych będzie to cena około 12-14 zł za 1m2. Nie jest to jednak ostateczna cena.

Ile kosztuje pranie wykładzin?
Ile kosztuje pranie wykładzin?

Do kosztów całkowitych należy wliczyć także usługi dodatkowe, takie jak: koszt dojazdu firmy sprzątającej lub minimalny koszt usługi. Minimalny koszt usługi nie jest wprowadzany przez wszystkie firmy. Niektórzy usługodawcy wyznaczają jednak minimalne koszty, poniżej których nie przyjeżdżają do domu klienta. Działania takie są pokierowane tym, że wykonywanie usług na małych powierzchniach może nie być opłacalne z punktu widzenia danej firmy – gdyż tyle samo lub więcej musieliby zapłacić za dojazd na miejsce. Może zdarzyć się także sytuacja, że firma posiada ustalony minimalny koszt usługi, ale nie dotyczy on klientów, którzy mieszkają w obrębie najbliższych 15-20 kilometrów od siedziby przedsiębiorstwa.

Często zdarza się tak, że wykładziny, które chcemy wyczyścić posiadają nieestetyczne plamy. Czy tym także zajmują się serwisy sprzątające? Odplamianie jest najczęściej wliczone w cenę usługi, jednak nie zawsze mamy gwarancję, że plamy dadzą się doczyścić – zwłaszcza, gdy zostały już utrwalone lub powstały przy pomocy materiałów trudnych do usunięcia. Firmy czyszczące posiadają w swoich zasobach różnego rodzaju odplamiacze, które niszczą nawet zabrudzenia z takich produktów, jak: wino, kawa, tusz, mazaki, smary, oleje czy smoły. Jaka jest gwarancja, że produkty tego typu nie uszkodzą naszej wykładziny? Zazwyczaj przed rozpoczęciem procesu odplamiania sprawdza się na małym kawałku wykładziny, czy dany specyfik jej nie zniszczy lub nie odbarwi. 

W kwestii dbania o higienę wykładziny ważne jest także wykonywanie dezynfekcji. Pełną dezynfekcję można zamówić za cenę około 6 zł za 1m2, usuwanie brzydkich zapachów to również koszt około 6 zł za 1m2, a impregnacja będzie nas kosztować około 4 zł za 1m2. Ponadto, jeśli jesteś właścicielem zwierzaka i chcesz, aby Twoja wykładzina była wolna od jego sierści, to możesz wykupić usługę usuwania sierści, której koszt wynosi około 3 zł za 1m2. Dodatkowo, jeżeli bardzo zależy Ci na czasie wykonania usługi, możesz skorzystać z usług firm, które za dodatkową opłatą wykonają cały proces szybciej. Jaka jest cena w takim przypadku? Wówczas zazwyczaj do końcowego kosztu doliczane sjest 50% wartości całej usługi.

Czy opłaca się czyścić wykładziny samodzielnie?

Wynajęcie profesjonalnych usług czyszczących może wiązać się z dużymi kosztami, zwłaszcza jeśli do wysprzątania mamy duże powierzchnie. Należy jednak mieć na uwadze, że działania takie przeprowadzamy tylko dwa razy w roku. Warto jest więc zaoszczędzić i przeznaczyć kilkaset złotych na profesjonalne czyszczenie wykładzin. Jest to korzystne nie tylko pod względem tego, że firmy sprzątające wyczyszczą nasze wykładziny z dużo większą starannością, ale także dlatego, że Ty zyskasz więcej wolnego czasu dla siebie.

Ponadto, w domowych warunkach nigdy nie będziemy w stanie pozbyć się wszystkich alergenów i w pełni zdezynfekować swoich wykładzin. Zatrudnienie profesjonalistów jest więc najlepszym rozwiązaniem, kiedy myślimy o dokładnym wyczyszczeniu i zdezynfekowaniu wykładzin, a także kiedy nie chcemy namęczyć się przy ich czyszczeniu.

Explore More

Piaskowanie samochodu co to jest?

Piaskowanie samochodu co to jest?
30 marca 2021 0 Comments 0 tags

Piaskowanie samochodu, co to jest? Piaskowanie karoserii jest wykorzystywane w warsztacie w procesie renowacji i pozwala usunąć z powierzchni stary brud, ślady starej farby, rdzy, zgorzeliny. Ponadto pomaga określić rzeczywisty zakres

Serwis klimatyzacji Olsztyn

Serwis klimatyzacji Olsztyn
27 lutego 2024 0 Comments 0 tags

Klimatyzacja to nie tylko luksusowa wygoda, ale także kluczowy element zapewniający komfort w mieszkaniach, biurach czy samochodach, zwłaszcza w gorące letnie dni. W mieście takim jak Olsztyn, gdzie temperatury latem

Nagrobki Szczecin

Nagrobki Szczecin
22 lutego 2024 0 Comments 0 tags

Nagrobki, pomimo swojej nieuchronnej symboliki smutku i pamięci, są również wyrazem szacunku i hołdu dla zmarłych. W mieście Szczecin, podobnie jak w wielu innych miejscach na świecie, wybór nagrobka stanowi