Coraz częściej właściciele i ich koty budują ze sobą silne więzi. Niestety po kilkunastu latach wspólnego życia przychodzi czas na pożegnanie. Pozostają tylko zdjęcia i wspólne wspomnienia. Dzięki nim można przypomnieć sobie najpiękniejsze, wspólnie spędzone chwile. Wielu właścicieli poszukuje sposobów, by w godny sposób pożegnać swojego pupila. Istnieje na to kilka sposobów. Najlepszym jest kremacja kota https://animaleden.pl/o-nas. Powstaje coraz więcej firm, które zajmują się tym profesjonalnie i oferują naprawdę kompleksowe usługi w tym zakresie. Zwiększa się również zainteresowanie wśród klientów, którzy poszukują miejsca, gdzie mogą godnie pochować swojego pupila. Czym charakteryzuje się zwierzęca kremacja? Jakie są jej koszty? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Kremowanie zwierząt a polskie prawo

Właściciele kotów dbają o to, by swoich pupili godnie pożegnać i zapewnić im odpowiedni pochówek. Grzebanie zwierząt jest jednak w Polsce dość kontrowersyjnym tematem. Wielu właścicieli decyduje się na zakopanie zwłok w przydomowym ogrodzie lub na działce. W ten sposób ciało kota zawsze pozostaje w pobliżu. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę z tego, że takie postępowanie nie jest zgodne z obowiązującym prawem. Każdy, kto podejmuje się takiego działania, może zostać ukarany grzywną. Jakie wybrać zatem alternatywy? Każdy, komu leży na sercu dobro zwierzęcia, z pewnością zastanawia się, jak może się zachować. Niektóre kliniki weterynaryjne proponują utylizację ciała. Polega ona na spaleniu zwłok, a wraz z nimi również odpadów weterynaryjnych. Dla wielu właścicieli taka opcja jest niedopuszczalna i budzi uzasadnione wątpliwości moralne. Czy można zatem pochować zwłoki w godny sposób? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Kremacja – sposób na godne pożegnanie z kotem

Kremacja zwierząt https://animaleden.pl/uslugiwydaje się najlepszym rozwiązaniem spośród opcji dostępnych na rynku. Dzięki temu można pochować zwłoki godnie, ale również legalnie. Przedsiębiorstw tego typu powstaje coraz więcej. Krematorium dla zwierząt http://animaleden.pl/kremacja-zwierzat-gorzow-wielkopolski może być zatem pomysłem na dochodowy biznes, zwłaszcza że cena za usługę jest wysoka. Krematorium zajmuje się nie tylko spopieleniem zwłok, ale może również oferować szereg dodatkowych usług, które podnoszą wartość procedury. Obiekt może posiadać własny cmentarz lub współpracować z takim miejscem. Dzięki temu obsługa jest kompleksowa i obejmuje wszystkie etapy ceremonii pożegnalnej. Wybór profesjonalnej firmy daje także gwarancję, że procedura będzie w pełni legalna i przeprowadzona rzetelnie. Pracownicy zapewniają zachowanie najwyższych standardów obsługi, co pozwala przejść przez cały ten czas spokojniej.

Jak przygotować ciało zmarłego zwierzęcia?

Jeśli śmierć kota nastąpiła w klinice weterynaryjnej, to zabezpieczeniem zwłok zajmuje się weterynarz. Natomiast jeśli do zdarzenia doszło w domu lub w dowolnym, innym miejscu to obowiązek spoczywa na właścicielu kota. Aby prawidłowo zabezpieczyć ciało zwierzęcia, należy pamiętać o kilku zasadach związanych z bezpieczeństwem. Po pierwsze należy założyć rękawiczki ochronne. Po drugie ciało zwierzęcia należy owinąć ręcznikiem lub kocem, a następnie włożyć do worka. Do momentu pojawienia się pracowników krematorium zwłoki należy przechowywać w zacienionym i chłodnym miejscu. 

Jakie usługi oferują krematoria?

Krematoria oferują różne usługi. Podstawowa dotyczy oczywiście spalanie ciała. Dodatkowe oferty dotyczą odbioru zwłok, zamówienie spersonalizowanej urny czy przygotowania ceremonii pożegnalnej według wskazówek właściciela kota. Za każdym razem pracownicy firm krematoryjnych ustalają z właścicielami termin kremacji i pochówku, który jest dla nich najbardziej odpowiedni. Dzięki temu właściciel może uczestniczyć w procedurze. Niektóre firmy proponują również pożegnanie ze zwierzęciem. W tym celu dostępne są specjalne sale, w których organizowane jest ostatnie spotkanie z pupilem.

Ile kosztuje usługa?

Spalenie ciała kota może kosztować około kilkuset złotych. Wpływa na to kilka czynników. Po pierwsze typ kremacji. Dostępne są kremacje indywidualne oraz zbiorowe. Pierwsza polega na spalaniu jednego ciała zwierzęcia. Po dokonaniu procedury właściciel może otrzymać prochy pupila. Natomiast drugi rodzaj to kremacja zbiorowa, która polega na spalaniu kilku ciał zwierząt. Uzyskanie popiołu z tej procedury nie jest możliwe, ponieważ zawiera mieszankę kilku zwierząt. Druga opcja jest tańsza. Po drugie, na wartość usługi, wpływa waga zwierzęcia. Kremacja kota jest zwykle tańsza niż psa, ponieważ pierwsze ważą zdecydowanie mniej. W związku z tym zbiorowa utylizacja kota o wadze do 5 kg to koszt około 200-250 złotych. Natomiast w przypadku kremacji indywidualnej to około 700-900 złotych. Cena może się różnić także w zależności od miasta (nawet o kilkaset złotych). Duże aglomeracje proponują zwykle wyższe ceny niż małe miejscowości. Dodatkowo trzeba też zapłacić za niestandardowe usługi, w tym przede wszystkim spersonalizowaną urnę, gadżety pamiątkowe czy indywidualną obsługę. Koszty mogą zatem łącznie wynosić nawet ponad 1000 złotych.

Explore More

Usuwanie DPF Szczecin

Usuwanie DPF Szczecin
13 marca 2024 0 Comments 0 tags

W dzisiejszych czasach, kiedy ekologia i efektywność są na ustach wszystkich, właściciele pojazdów coraz częściej zastanawiają się, jak poprawić wydajność swoich aut. Jednym z kluczowych elementów, który może wpłynąć na

Elektryk Szczecin

Elektryk Szczecin
13 lutego 2024 0 Comments 0 tags

Szczecin, miasto pełne historii i nowoczesności, gdzie technologia spotyka się z tradycją, a bezpieczne i sprawne funkcjonowanie budynków zależy w dużej mierze od dobrego elektryka. Wybór właściwego specjalisty może być

Biuro rachunkowe Łódź 

Biuro rachunkowe Łódź 
19 lutego 2024 0 Comments 0 tags

Biuro rachunkowe w Łodzi stanowi nieodłączny element wsparcia dla licznych przedsiębiorstw, zarówno tych już ugruntowanych na rynku, jak i tych dopiero rozpoczynających swoją działalność. Jego rola w profesjonalnym zarządzaniu dokumentami