Zarobki kierowcy auto lawety wahają się od 3500 do 5500 złotych brutto, w zależności od miejsca oraz sposobu zatrudnienia. Do tej kwoty należy również doliczyć rozmaite dodatki za nadgodziny lub dodatkowe kursy. Jest to zawód bardzo trudny, ale i dostarczający ciekawych wyzwań.

Co trzeba zrobić, by zostać kierowcą auto lawety?

Jeśli posiadasz już doświadczenie w pracy zawodowego kierowcy z pewnością wiesz, czym zajmuje się kierowca auto lawety i nie trzeba Ci przedstawiać tego zawodu. Jednak, jeśli nigdy wcześniej nie zastanawiałeś się nad tym, co należy zrobić, by zostać kierowcą auto lawety,  już wyjaśniamy. Auto laweta to pojazd, do którego prowadzenia potrzeba prawa jazdy kategorii B lub C – w zależności od modelu danej maszyny. Do tej pracy, niewątpliwie jest potrzebny zapał motoryzacyjny, z uwagi na nieustanny kontakt z motoryzacją. Odnajdują się tu ludzie, którzy uwielbiają ciekawe, trudne wyzwania. Należy również znać podstawy fizyki, które mogą okazać się bardzo przydatne, aby zapobiec wypadkowi przy pracy. (A należy pamiętać, że pracuje się tu z pojazdami, gdzie każdy błąd może dużo kosztować) W każdym razie to z pewnością nie jest praca dla ludzi, którzy marzą o spokojnym życiu.

Czym zajmuje się kierowca autolawety?

Nie jest to typowa praca kierowcy jak autobusu, ciężarówki czy taksówkarza. Transport auto lawetą jest potrzebny każdemu pojazdowi, który uległ uszkodzeniu i nie nadaje się do jazdy. To praca bardzo odpowiedzialna. Godziny pracy nie są regularne – zazwyczaj kierowcy auto lawet pracujący w pomocy drogowej muszą być cały czas gotowi do podjęcia działania. Dlaczego? Ponieważ nie jesteś w stanie przewidzieć, kiedy będziesz potrzebny. Trzeba być cały czas w gotowości – wypadki na drogach zdarzają się, przecież zarówno za dnia, jak i w nocy – siedem dni w tygodniu, o każdej porze roku. Lubisz jeździć nocą lub podczas największej śnieżycy? To w takim razie idealna praca dla Ciebie! Praca w pomocy drogowej wiąże się z dużą odpowiedzialnością, ponieważ źle wykonując swoje zadania – możesz sprawić, że całe miasto zostanie zakorkowane, a Ty staniesz się przyczyną gniewu setek kierowców. Dlatego właśnie w tej branży najważniejsze są stalowe nerwy.

Jaki rodzaj zatrudnienia wybrać?

Jeśli już zdecydowałeś się na ten zawód i posiadasz odpowiedniej uprawnienia do jego wykonywania – to czas, abyś rozpoczął poszukiwania swojej wymarzonej pracy. Opcji jest oczywiście bardzo wiele. Można pracować na umowę o pracę lub zlecenia, albo zacząć własny biznes i pracować w swojej firmie. Jeśli chcesz zacząć własną działalność, prawdopodobnie będziesz musiał zacząć od wynajęcia auto lawety. Możliwe, że na początku nie będzie Cię stać, na zakup własnej auto lawety. Jednakże nie ma w tym niczego złego. Wypożyczalnie auto lawet mają w swoich ofertach wiele różnych pojazdów, ale wybierając sprzęt musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy jest on dostosowany do twoich możliwości. Kiedy masz już auto, dopiero to wtedy właśnie dopiero rozpoczynają się twoje Ile zarabia kierowca auto lawety?trudności. Musisz zdobyć sieć klientów i dbać o ich zaufanie. Brzmi bardzo trudno, prawda? A do tego musiałbyś w międzyczasie znaleźć czas, aby jeździć auto lawetą, ponieważ na początku z trudem mogłoby Ci przyjść znalezienie pracowników. Jednak nie musisz od razu podejmować się tak trudnego zadania. Choć należy podkreślić, że wynajem auto lawety jest ostatnio coraz bardziej popularną opcją. Dlaczego? Ponieważ bardzo się to opłaca. Wypożyczalnie auto lawet mają w swojej ofercie pojazdy w naprawdę dobrych cenach i adekwatnej zadowalającej jakości. Koszty wynajęcia auto lawety zwraca się w bardzo krótkim czasie i gwarantuje duży zysk. Ponadto koszty eksploatacji auto lawety –  nie są aż tak duże. W Internecie znajdziesz wiele ogłoszeń o pracę. Powszechnie wiadomo, że na rynku pracy, brakuje kierowców auto lawet. Umowa o pracę daję tę wygodę, że nie ważne, ile pracujesz – zawsze w określonym terminie dostaniesz należną Ci wypłatę. Jakie usługi świadczy kierowca auto lawety i ile może na nich zarobić? Cóż, auto laweta cennik może mieć różny, w zależności od doświadczenia kierowcy, wielkości miasta czy też obszaru oraz oferowanych usług. Jednak z pewnością im bardziej rozbudowany cennik, tym większa szansa na zarobek. Do zachęcenia klientów mogą okazać się równie przydatne zniżki i promocje. Pracując u kogoś czasem możesz się spotyka się płacenie za tak zwaną „kilometrówkę” oznacza to, że będziesz miał płacone za przejechaną trasę, a nie przepracowaną ilość godzin. Oczywiście nie jest to oczywiście rozwiązanie idealne, ale z pewnością pomoże Ci zdobyć doświadczenie w tej trudnej branży. 

Czy warto zostać kierowcą auto lawety?

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Ale z pewnością jest to zawód dla osób niebojących się ryzyka, które pragną wykonywać ciekawą i dobrze płatną pracę. Ponadto, choć jest to praca bardzo odpowiedzialna, to daje równie dużo satysfakcji. Świadomość, że dba się o bezpieczeństwo na drodze – nie tylko swoje, ale i innych – z pewnością podnosi morale i wprawia w dobre samopoczucie. 

Decydując się na zawód kierowcy auto lawety, możesz liczyć na wiele atrakcyjnych ofert pracy nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Explore More

Przeprowadzki Gdańsk

Przeprowadzki Gdańsk
14 września 2023 0 Comments 0 tags

Przeprowadzki Gdańsk: Przeprowadzka to zawsze moment pełen emocji, oczekiwań i nadziei na lepsze jutro. To także czas zmiany, nowych wyzwań i możliwości. Jednym z najpiękniejszych miast, które może stać się

Przeprowadzki biur Wrocław

Przeprowadzki biur Wrocław
5 grudnia 2023 0 Comments 0 tags

Przeprowadzki biur Wrocław: Przeprowadzki biur to proces, który dla wielu firm może być zarówno ekscytujący, jak i wyzwaniem. Szczególnie w kontekście miasta o takim potencjale jak Wrocław, gdzie rozwija się

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Wypożyczalnia samochodów Szczecin
30 stycznia 2024 0 Comments 0 tags

Wypożyczalnia samochodów w Szczecinie to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy planują podróż do tego urokliwego miasta nad Odrą. Niezależnie od tego, czy jesteś turystą, który chce zwiedzić atrakcje Szczecina, czy