Ile kosztują kolorowe tatuaże? Tatuaż może mieć różne znaczenie. Dla jednych to po prostu wzór, który ozdabia ich ciało i poza funkcją estetyczną nie ma dodatkowego znaczenia. Dla innych pełni rolę symbolu, w związku z tym wybrany wzór ma szczególną wartość, a często swoją własną historię. Niezależnie od motywacji, osoby, które decydują się na jego wykonanie, najczęściej zastanawiają się, jaki jest koszt tatuażu.

Okazuje się, że na jego cenę wpływa wiele czynników. Ile zatem należy zapłacić za tatuaż w zależności od użytych barwników? Czy kolorowy tusz to jedyny wyznacznik ceny?

Co wpływa na koszt usługi?

Ceny tatuażu są bardzo zróżnicowane. Od czego zależą? Podstawą jest wielkość wzoru oraz stopień jego skomplikowania, to z kolei przekłada się na ilość zużytego tuszu, a także czas poświęcony na zabieg. Znaczenie ma także liczba użytych barwników. W porównaniu do standardowych czarnych wzorów, cena za kolorowe tatuaże może wzrosnąć nawet kilkukrotnie. Rośnie wprost proporcjonalnie do liczby kolorów. Wpływ ma także renoma studia tatuażu i tatuatora.

Decydując się na topowego artystę w branży, należy liczyć się z kosztem rzędu 1200-2000 złotych za całodzienną sesję. Lokalizacja salonu również przekłada się na ostateczny koszt. Niezależnie jednak od wielkości czy skomplikowania wzoru, które wpływają na cenę, na pierwszym miejscu zawsze powinna być jakość. Wzór będzie przecież widoczny na ciele do końca życia. Przed podjęciem decyzji o współpracy z konkretnym artystą, warto zapoznać się z jego portfolio. Dostępne są także opinie klientów, które mogą okazać się bardzo pomocne. Po podjęciu decyzji odbywa się konsultacja ze specjalistą, który na podstawie przedstawionych danych określa kosztorys.

Ile kosztuje projekt tatuażu?

Tatuażysta z https://www.luckyseven.pl/ w swojej codziennej pracy często spotyka się z klientami, którzy zgłaszają się z gotowymi pomysłami. Na ich podstawie artysta może przygotować indywidualny projekt tatuażu. Jaka jest jego cena? Najczęściej projekt wliczony jest w cenę całego tatuażu, ale można go również zamówić oddzielnie. Trudno oszacować stałą kwotę, ponieważ wpływ ma nią również stopień skomplikowania wzoru, jak i wielkość. Najczęściej kosztuje jednak od 100 do 1000 złotych.

Czy kolorowe tatuaże są drogie?

Wiele osób marzy o własnym tatuażu, ale obawiają się ceny za usługę. Owszem, koszt tatuażu może być naprawdę duży, zwłaszcza jeśli decydujemy się na kolorowy rękaw. Cena ma jednak swoje uzasadnienie. Trudno jednak znaleźć cennik. Dlaczego? Każde studio tatuażu określa koszt usługi na podstawie konsultacji z klientem. W związku z tym rozległe wzory zawierające dużo detali mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Wbrew powszechnym opiniom małe wzory wcale nie kosztują grosze.

Subtelny motyw na nadgarstku, np. kolorowy ptak wciąż może kosztować kilkaset złotych. Dla własnego bezpieczeństwa, ale też ostatecznego efektu, lepiej nie oszczędzać na tatuażu. Lepiej nie zapominać, że stawką jest tutaj zdrowie. W trakcie niehigienicznego zabiegu może przecież dojść do poważnych zakażeń. W przypadku kolorowych tatuaży, warto pamiętać, że nie wszystkie studia podejmują się ich wykonania. Rzadziej pojawiają się tatuażyści, którzy specjalizują się wyłącznie w kolorowych wzorach. Choć może się to oczywiście zmieniać na przestrzeni lat. Decydując się na kolorowy wzór, warto pamiętać, że będzie zdecydowanie droższy niż jego odpowiednik wykonany czarnym tuszem. Wiąże się to nie tylko z większym nakładem pracy, ale zużyciem większej liczby barwników, które są po prostu droższe. Cena wzrasta również, jeśli tatuaż nie jest jednolity, ale dochodzi cieniowanie i przechodzenie różnych odcieni barw. W takim przypadku koszty na pewno sięgają rzędu kilku tysięcy. 

Odnawianie kolorowych tatuaży, czyli dodatkowe koszty

Ile kosztują kolorowe tatuaże?
Ile kosztują kolorowe tatuaże?

Po zakończeniu tatuowania wcale nie żegnamy się z wydatkami. Aby wzór wciąż prezentował się estetycznie, mimo upływu lat, konieczne jest odnawianie koloru. Częstotliwość zabiegu uzależniona jest od dwóch czynników. Po pierwsze jak przebiegło gojenie, a po drugie od indywidualnych czynników. Trwałość wynika także z lokalizacji wzoru. Mały, ale kolorowy tatuaż https://www.unipar.pl/tatuaze-ile-kosztuje-rekaw/ z pewnością będzie tańszy niż duży, ale czarny rysunek na całych plecach. Ponadto wzór na nadgarstku będzie trwalszy niż ten wykonany na palcach czy stopach, gdzie skóra intensywniej pracuje. W tak newralgicznych miejscach tatuaż należy odnawiać nawet co roku, co powoduje, że początkowo niższa cena wzrasta podczas każdej odnowy. Za odświeżenie koloru trzeba zapłacić niemal tyle samo, co za nowy rysunek. W związku z tym warto przemyśleć nie tylko kolor barwników, ale również lokalizację tatuażu.

Podsumowując, kolorowe wzory prezentują się niezwykle estetycznie i oryginalnie, czym zachęcają wiele osób. Ich wykonanie wiąże się jednak z wyższą ceną. Poza barwnikami wpływ na ostateczny koszt mają także wielkość tatuażu oraz jego lokalizacja. Wszystkie te czynniki warto wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji o wykonaniu własnego, kolorowego tatuażu. Podobnie jak ewentualne odświeżanie, które wiąże się z kolejnymi wydatkami.

Explore More

Joga klasyczna Koszalin

Joga klasyczna Koszalin
28 marca 2024 0 Comments 0 tags

Joga klasyczna Koszalin – współczesny świat pełen jest wyzwań i stresów, które nieustannie testują naszą wytrzymałość psychiczną i fizyczną. W poszukiwaniu równowagi i spokoju, coraz więcej osób zwraca się ku

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna
28 września 2023 0 Comments 0 tags

Medycyna estetyczna: każdy z nas pragnie zachować młody wygląd i cieszyć się gładką, promienną skórą przez wiele lat. Dla wielu osób medycyna estetyczna stała się kluczowym narzędziem w walce z

Blog książkowy

Blog książkowy
25 września 2023 0 Comments 0 tags

Blog książkowy: czytanie to nie tylko sposób na oderwanie się od rzeczywistości, ale także fantastyczna droga do rozwoju osobistego. Wciągające powieści, mądre eseje i inspirujące poradniki pozwalają nam odkrywać świat