Przedłużenie trwałości koloru paznokci — od lakieru do hybrydy — lakier do paznokci to świetny sposób na urozmaicenie, dodanie koloru i trochę zabawy na płytce paznokcia. W ostatnich latach na rynku zdominowały lakiery hybrydowe, które uwielbiają konsumenci na całym świecie.

Lakier do paznokci i jego trwałość, czyli sposoby na przedłużenie świeżego wyglądu paznokci

Wiosna i lato to najlepsze pory roku na malowanie paznokci. Kolorowe paznokcie na dłoniach lub stopach z pewnością będą się wyróżniać, gdy wybieramy się na basen lub plażę. Do tego pięknie zadbane paznokcie z odpowiednim lakierem to sposób na to, by poczuć się pięknie i kobieco.

Przez długi czas w historii malowania paznokci firmy kosmetyczne koncentrowały się na tworzeniu lakierów do paznokci, które utrzymywały się przez wiele dni. Wraz z rozwojem branży producenci zaczęli się zastanawiać, co można zrobić, aby przedłużyć trwałość koloru na paznokciach bez konieczności ich ponownego malowania w ciągu kilku dni oraz jak zapobiec zbyt szybkiemu odpryskiwaniu i polerowaniu. najlepsze dni.

Jak przedłużyć trwałość lakieru?

W kolejnych latach na rynku pojawiały się różne rodzaje lakierów bazowych, głównie po to, aby nie dopuścić do widocznego odbarwienia płytki lakieru, gdy nałożyliśmy bardzo gęsty lakier bezpośrednio na pokład. Drugą rzeczą związaną z podkładem jest to, że tworzy warstwę ochronną, dzięki czemu lakier nie zsuwa się z deski. Ważnym etapem w malowaniu paznokci jest również nałożenie bezbarwnego topu na lakier. Ta dodatkowa warstwa powinna chronić lakier przed odpryskiwaniem, a co ważniejsze, powinna przedłużyć żywotność samego lakieru na paznokciach.

Wiele firm wypuściło i nadal używa tej suszarki, dzięki czemu paznokcie są całkowicie suche w ciągu kilku minut od pomalowania, a sama płytka paznokcia jest dodatkowo wzmocniona, co również pomaga zapobiegać ewentualnemu pękaniu samego paznokcia. Jednak różne lakiery, utwardzane w świetle ultrafioletowym za pomocą specjalnych lamp, od wielu lat dominują na rynku kosmetycznym.

Lampy i paznokcie hybrydowe

Przedłużenie trwałości koloru paznokci
Przedłużenie trwałości koloru paznokci

Wiele kobiet początkowo było sceptycznie nastawionych do tego urządzenia, ale z biegiem czasu wydaje się, że żel do mieszania, lakier do mieszania całkowicie wyparł na rynku tradycyjnie nakładany lakier do paznokci. Lampy do mieszania żeli czy mieszania lakierów są na początku bardzo drogie, dlatego wiele kobiet nie decyduje się na to rozwiązanie.

W rezultacie przemysł kosmetyczny, który jest bezpośrednio związany z dziedziną paznokci, zaczął kwitnąć. Manikiurzystka, czyli profesjonalnie przygotowana osoba wykonująca tego typu zabieg kosmetyczny – malowanie paznokci, wykorzystuje do tego celu lampę. Ponieważ ten rodzaj przedłuża trwałość lakieru, okazuje się, że jeden kolor na paznokciach można nosić tygodniami, kiedy w ogóle się nie odpryskuje, a jedynym problemem jest nadmierny odrost płytki paznokcia.

Mieszanie żeli i mieszanie lakierów stało się bardzo popularne, a wraz z ich popularnością sprzęt do wykonywania takich zabiegów stał się bardziej przystępny cenowo. Dlatego coraz więcej osób korzysta z niego samodzielnie, bez konieczności wychodzenia z domu. Choć proces usuwania żelu mieszającego i ponownego lakierowania jest czasochłonny i pracochłonny, zdecydowana większość konsumentów wybiera go, ponieważ trwałość lakieru, bogata baza kolorystyczna oraz możliwość dodatkowego zdobienia sprawiają, że mieszanie żelu jest bardzo wygodne. życie.

Gdzie mogę kupić lakier do paznokci?

W wielu sklepach kosmetycznych znajdziesz szafki pełne żeli do mieszania, lakierów i innego sprzętu niezbędnego do pomalowania paznokci lampami. Różnorodna kolorystyka pozwala na swobodny wybór według własnych upodobań i gustu. Ponadto znajdziemy tu dużą liczbę marek kosmetycznych specjalizujących się w produkcji lakierów mieszanych. Kosmetyki te różnią się w zależności od firmy i wielkości butelki, ale dzięki ich różnorodności każdy może wybrać idealny produkt na każdą kieszeń. Wielu korzysta ze sklepów internetowych, które oferują szeroki asortyment, dzięki czemu można dowolnie dobierać produkty – mieszając żele i lakiery.

Niejednokrotnie produkty, które znajdziemy w aptekach internetowych są zdecydowanie tańsze niż te, które kupujemy w sklepach stacjonarnych, dlatego warto sprawdzić oferty sklepów internetowych, jeśli nie chcemy przepłacać. Dzięki licznym filmom i zdjęciom w sieci będziemy mogli dodatkowo sprawdzić jak dany kolor będzie się prezentował na płytce paznokcia. Dzięki temu unikniemy kupowania śmieci i wyrzucania pieniędzy w błoto.

Explore More

Implanty zębów Warszawa

Implanty zębów Warszawa
11 maja 2023 0 Comments 0 tags

Implanty zębów Warszawa – dlaczego warto się nimi zainteresować? W dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z problemami z zębami. Wysokie spożycie słodyczy, brak odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej, czy choroby

Preparaty do tamowania krwawienia

Preparaty do tamowania krwawienia
27 stycznia 2022 0 Comments 0 tags

Preparaty do tamowania krwawienia: w wyposażeniu każdego gabinetu podologicznego powinny znaleźć się preparaty służące do tamowania krwawienia. Do drobnego skaleczenia może dojść w trakcie wykonywania podstawowych zabiegów, takich jak np.

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna
28 września 2023 0 Comments 0 tags

Medycyna estetyczna: każdy z nas pragnie zachować młody wygląd i cieszyć się gładką, promienną skórą przez wiele lat. Dla wielu osób medycyna estetyczna stała się kluczowym narzędziem w walce z