Ślub i wesele to wydarzenia wielkiego formatu. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to przełomowy moment w życiu, który zwykle pragniemy celebrować w gronie bliskich osób. Przygotowania do ślubu zajmują wiele czasu, ale sprawiają też ogromną radość. Wśród mnóstwa spraw, jakie trzeba zorganizować, pary młode zazwyczaj poświęcają wiele uwagi zaproszeniom ślubnym. Ten element uroczystości wydaje się niezwykle istotny, ponieważ stanowi swoistą zapowiedź tak wyjątkowego wydarzenia. Niektórzy decydują się na raczej standardowe, eleganckie zaproszenia dostępne w różnych sklepach. Inni stawiają na oryginalność i długo poszukują idealnego wzoru, który będzie wyróżniał ich uroczystość na tle każdego innego ślubu. Narzeczeni, którzy nie odnajdują modeli, które perfekcyjnie oddadzą ich marzenia często decydują się na zaproszenia ślubne ręcznie robione i absolutnie wyjątkowe.

Wyjątkowe zaproszenia na szczególną okazjęNiepowtarzalność

Najbardziej charakterystyczną cechą zaproszeń ślubnych ręcznie robionych jest ich absolutna niepowtarzalność. Nie powstają seryjnie, każda sztuka choć minimalnie różni się od pozostałych – jest wyjątkowa. Narzeczeni, którzy decydują się na takie rozwiązanie wkładają wiele pracy, ale przede wszystkim serca w przygotowanie zaproszeń. Goście są zwykle świadomi tego faktu i dodatkowo doceniają to, że zostali wyróżnieni takim właśnie zaproszeniem na ślub. Kolejnym atutem typowym dla zaproszeń ślubnych ręcznie robionych jest to, że zwykle w doskonały sposób oddają charakter młodej pary. Narzeczeni starają się za ich pomocą ofiarować gościom odrobinę siebie, przedstawić wyjątkowość łączącego ich uczucia i zapowiedzieć czego goście mogą spodziewać się podczas uroczystości i weselnej zabawy. 

Własnoręcznie przygotowane lub zlecone artyście

Wiele młodych par, które ostatecznie decydują się na zaproszenia ślubne ręcznie robione pragnie w całości wykonać je samodzielnie. Biorąc pod uwagę liczbę gości na standardowym polskim weselu, można stwierdzić, że jest to nie lada wyzwanie. Samodzielne znalezienie odpowiedniego pomysłu, zaprojektowanie wzoru, przygotowanie treści zaproszenia, aż wreszcie realizacja… Nie każda para podejmie się takiego wyzwania. Szczególnie jeśli  zarówno panna jak i pan młody nie mogą pochwalić się umiejętnościami artystycznymi. Wówczas z pomocą przychodzą profesjonaliści. Do osób, które zawodowo zajmują się tego typu pracą można zwrócić się zarówno w sytuacji kiedy nasze oczekiwania nie są jeszcze sprecyzowane, jak i wtedy gdy mamy w głowie gotową wizję idealnego zaproszenia. Artysta często doradza swoim klientom na podstawie własnych doświadczeń, ale przede wszystkim zadaje młodej parze wiele pytań, które pomogą mu nakreślić rozmaite koncepcje. Zaproszenia ślubne ręcznie robione stają się często małymi dziełami sztuki. W związku z tym, zlecenie ich wykonania artyście może być pewnym obciążeniem finansowym. Jeśli narzeczeni muszą liczyć się z kosztami ślubu i wesela, warto rozważyć samodzielne przygotowanie zaproszeń (niektórzy artyści oferują możliwość zaprojektowania i przygotowania wzoru, na podstawie którego młoda para może wykonać kolejne zaproszenia). 

Gdzie szukać inspiracji?

Jeśli planując ślub narzeczeni przewidują motyw przewodni całej uroczystości, zwykle jego odbicie znajduje się również na zaproszeniach ślubnych. Jest to swego rodzaju zwyczaj, który pozwala zapowiedzieć gościom czego mogą spodziewać się na ślubie i weselu. Jeśli więc całe wydarzenie zaplanowane zostało w stylu rustykalnym, również zaproszenia powinny wpisywać się w ten motyw. Jeżeli państwo młodzi postawili na styl glamour, na zaproszeniach znajdzie się więcej elementów złota, błyszczących zdobień, a nawet brokatu. Dekoracje weselne w stylu klasycznym powinny znaleźć swoje odzwierciedlenie w postaci eleganckich, biało-czarnych zaproszeń z minimalistycznymi dodatkami w odcieniach granatu i głębokiej czerwieni. 

Narzeczeni jednak nie zawsze decydują się na zastosowanie jednoznacznego motywu przewodniego. Czasem nie lubią ograniczać swoich wyborów, czasem ciężko im zdecydować się na jeden motyw, więc starają się połączyć różne style. Jak wówczas stworzyć idealne zaproszenie, które będzie nawiązywało do uroczystości? Warto poszukać inspiracji! Najlepiej oprzeć się na rozmaitych wzorach i modelach dostępnych w internecie. Często pary wyszukują kilka najbardziej przypadających im do gustu propozycji i proszą artystę o połączenie ich w coś wyjątkowego i nietuzinkowego. Niektórzy inspiracji poszukują w programach o tematyce ślubnej, a także w zbiorach niszowych artystów, których projekty mogą stanowić doskonałą bazę do zaprezentowania np. historii miłości pary młodej. Coraz częściej wśród zaproszeń ślubnych ręcznie robionych królują oryginalne pomysły. Zaproszenie z serią zdjęć z życia narzeczonych, a może z gustownie wykonaną karykaturą przyszłego małżeństwa? Wszystko zależy od kreatywności i oczekiwań.

Zaproszenia ślubne ręcznie robione skrywają w sobie obietnicę wspaniałego wydarzenia przepełnionego miłością. Ślub i wesele z pewnością zostaną zorganizowane w szczególny sposób, skoro narzeczeni już na etapie zaproszeń zadbali o to, aby każdy z gości poczuł się wyjątkowo. Wspaniałe, wykonane samodzielnie lub przez artystę zaproszenie stanowi również przepiękną pamiątkę dla gości, którzy będą mieli okazję wspominać udział w uroczystości za każdym razem, gdy spojrzą na otrzymane, oryginalne i wyjątkowe zaproszenie.  

Explore More

Adwokaci w Szczecinie

Adwokaci w Szczecinie
19 grudnia 2023 0 Comments 0 tags

Adwokaci od dawna pełnią ważną rolę w społeczeństwie, stanowiąc filar systemu prawnej obrony i reprezentacji. Ich działalność obejmuje szeroki zakres usług prawnych, który ma na celu zapewnienie sprawiedliwości oraz ochronę

Elektryk Szczecin

Elektryk Szczecin
13 lutego 2024 0 Comments 0 tags

Szczecin, miasto pełne historii i nowoczesności, gdzie technologia spotyka się z tradycją, a bezpieczne i sprawne funkcjonowanie budynków zależy w dużej mierze od dobrego elektryka. Wybór właściwego specjalisty może być

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy
28 września 2023 0 Comments 0 tags

Druk cyfrowy, to termin, który dzisiaj jest na ustach wielu ludzi. To nowoczesna technologia, która stała się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Pozwala nam na szybkie i efektywne tworzenie wydruków