Bezpieczne nosidełko dla niemowlaka to zdrowy sposób na nawiązanie więzi z dzieckiem. Możesz towarzyszyć swojemu dziecku w przygodach, a także przytulać się do niego i cieszyć się jego bliskością. A najlepsza wiadomość? Możesz zacząć używać nosidełka dla dziecka od razu! Istnieją nosidełka dla wszystkich grup wiekowych, od noworodków do maluchów. Wiek dziecka i etapy jego rozwoju zadecydują o tym, które nosidełko powinieneś kupić. Jak wspomniano wcześniej istnieją nosidełka przeznaczone dla niemowląt od 0 do 4 miesięcy i starszych. Rzućmy okiem na kilka różnych rodzajów nosidełek dla każdego etapu rozwoju dziecka. Podczas noszenia noworodka lub małego dziecka, wsparcie szyi jest kluczowe. Należy również zwrócić uwagę na podparcie bioder dziecka. Zalecamy noszenie dziecka w pozycji “M”, co oznacza, że kolana znajdują się nieco powyżej pupy, tworząc lekkie “M”. Pomaga to również zapewnić prawidłowe wygięcie pleców dziecka.

Najlepsze nosidełka

Gdy dziecko jest już w stanie samodzielnie utrzymać główkę, może nadejść czas na dostosowanie nosidełka. Jeśli masz regulowane nosidełko, spróbuj poszerzyć podstawę, aby rosnące dziecko miało wystarczająco dużo miejsca, aby było mu wygodnie. Kiedy Twoje dziecko dobrze kontroluje głowę i szyję, może nadejść czas na nosidełko skierowane przodem do kierunku jazdy lub nosidełko tylne! W ten sposób starsze dziecko może cieszyć się zarówno kontaktem fizycznym, jak i obserwacją otoczenia. Noszenie dziecka w nosidełku, szczególnie podczas takich przygód jak spacery i wycieczki, daje niemowlętom i małym dzieciom możliwość spojrzenia na świat i jest wspaniałą okazją do nauki. Kiedy Twoje dziecko ma około roku lub waży ponad 22 kg, najwygodniejsze dla Ciebie i Twojego dziecka będzie nosidełko na plecach. Nawet jeśli masz dużo siły jako matka, noszenie tak dużego dziecka może być trudne!

Odpowiednie nosidełka

chustowanie-dzieckaAby zmniejszyć nacisk na plecy i ramiona, najlepsze jest nosidełko tylne. Są one również idealne dla niemowląt i dzieci, które chcą wejść w większą interakcję z otoczeniem. Kiedy nosisz dziecko na plecach, ma ono więcej swobody, aby się rozejrzeć, ponieważ nie jest tak ograniczone, jak w przypadku nosidełka na brzuchu. Ale spokojnie, nosidełka na plecach są nadal bezpieczne i pewne! Proszę pamiętać, że wszystkie kategorie wiekowe są przybliżone i wybór odpowiedniego nosidełka zależy od wielkości dziecka, jego rozwoju i preferencji dotyczących noszenia. Wielu rodziców pyta: “Kiedy można zacząć nosić dziecko w nosidełku?” i odpowiedź brzmi: tak szybko, jak tylko poczujesz się komfortowo, pod warunkiem, że masz odpowiednio dopasowane nosidełko! Dzięki nosidełku możecie być blisko siebie, robiąc jednocześnie inne rzeczy. Większość nosidełek umożliwia noszenie dziecka z przodu lub na plecach, dzięki czemu można dostosować sposób noszenia dziecka do własnych potrzeb. Również nosidełka wiązane dają Ci możliwość noszenia dziecka na biodrze. Jeśli Twoje dziecko nie lubi być noszone z przodu, ponieważ ogranicza mu to pole widzenia, a noszenie na plecach z jakiegoś powodu nie wchodzi w grę, noszenie na biodrze jest bardzo dobrym pomysłem. Pole widzenia dziecka jest rozszerzone, a Ty nadal masz z nim kontakt wzrokowy.

Bezcenna bliskość

Bliskość stymuluje produkcję korzystnego hormonu (oksytocyny), co prowadzi do bardziej intymnej więzi rodzicielskiej. Noszenie dziecka w nosidełku zapewnia również zupełnie nowy poziom komfortu w ciągu dnia – po prostu włóż swoje maleństwo do nosidełka i już! Nosidełko niemowlęce jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojej rodziny – a najlepsze jest to, że możesz to robić zawsze i wszędzie. To niesamowite wiedzieć, że mamy możliwość pozytywnego wpływania na tak wiele obszarów rozwoju poprzez robienie czegoś, co przynosi tak wiele radości wszystkim zaangażowanym. Noszenie dzieci w nosidełku jest sprawą rodzinną, a fakt, że Twój partner nosi Twoje dziecko pomaga rozwijać bliską relację i głęboką więź między Wami dwojgiem.

Poznaj koniecznie:

Odpowiedni wybór

Podobnie jak w przypadku plecaków, ważne jest, aby wybrać odpowiednie nosidełko dla dziecka. Istnieje tak wiele różnych modeli i marek, że większość rodziców znajdzie wygodną opcję. Rozważ noszenie dziecka na plecach zamiast z przodu, w miarę jak będzie rosło. Pomyśl też o swojej prawidłowej postawie! Nie ma dowodów na to, że noszenie dziecka w nosidełku rozpieszcza je.  Dzieci, gdy rosną, chcą chodzić i odkrywać swój świat. Pozwalając dziecku na raczkowanie i zabawę, ale również na noszenie, zapewniasz mu dobrą równowagę między bliskością a autonomią. Ogólnie przyjęte jest, że małe dzieci nie powinny być rozpieszczane. Noszenie dzieci nie musi być decyzją typu “wszystko albo nic”. Niezależnie od tego, czy jest to wygoda dla zapracowanych rodziców, alternatywa dla wózka, czy sposób na utrzymanie dziecka blisko siebie, nosidełko – używane właściwie – może być pomocnym narzędziem dla rodziców małych dzieci. Nosidełko turystyczne przyda się w podróży, a wynajem nosidełek turystycznych to niewątpliwa wygoda dla podróżujących rodziców.

Explore More

Nosidełka dla dzieci

Nosidełka dla dzieci
19 maja 2023 0 Comments 0 tags

Nosidełka dla dzieci: Rodzicielstwo to wspaniałe doświadczenie, pełne radości i wyzwań. Wszyscy rodzice pragną zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki rozwoju i opieki. Jednym z nieodłącznych elementów opieki nad dzieckiem