Kredyt hipoteczny Szczecin od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród polskich obywateli. Wynika to przede wszystkim z tego, iż dzięki takiemu produktowi bankowemu jesteśmy w stanie pozyskać niezbędne fundusze na budowę domu bądź zakup mieszkania. W poniższym artykule dokładnie wyjaśniamy, czym są kredyty hipoteczne oraz jakie warunki trzeba spełnić, by uzyskać tego rodzaju finansowanie. Zapraszamy do wnikliwej lektury. 

Kredyty hipoteczne – najważniejsze informacje 

W chwili obecnej ceny mieszkań oraz domów plasują się na bardzo wysokim poziomie. Dla zdecydowanej większości osób samodzielne sfinansowanie zakupu nowego domu czy mieszkania wydaje się być absolutnie niemożliwe. Z tego wynika właśnie tak wielki popyt na kredyty mieszkaniowy w Szczecinie. Instytucje bankowe widząc duże zapotrzebowanie na kredyty hipoteczne proponuje swoim klientom rozmaite propozycje. 

Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, musimy jednak pamiętać o konieczności spełnienia szeregu rozmaitych warunków. Mowa tutaj w szczególności o konieczności zgromadzenia kapitału własnego oraz dostarczenia wielu niezbędnych dokumentów potwierdzających wysokość uzyskiwanych przez nas dochodów. Decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego jest jedną z najważniejszych w naszym życiu, dlatego należy podchodzić do niej w sposób rozsądny i przemyślany. W przeciwnym razie może okazać się, że nie będziemy w stanie spłacać rat bądź bank odmówi nam przyznania finansowania z powodu zbyt niskiej zdolności kredytowej. 

Popularność kredytów hipotecznych bardzo szybko wzrasta 

Kredyt hipoteczny Szczecin
Kredyt hipoteczny Szczecin

Sfinansowanie mieszkania wyłącznie z własnych oszczędności dla zdecydowanej większości osób jest całkowicie niemożliwe. Nawet gdy gromadzimy oszczędności przez wiele lat zazwyczaj wystarczają one wyłącznie na pokrycie wkładu własnego, który jest niezbędny do tego, by móc zawnioskować o kredyt hipoteczny. Statystyki jasno wskazują, że kredyty hipoteczne od lat cieszą się ogromną popularnością. 

Zgodnie z danymi firmy AMRON-SARFiN w 2019 roku w Polsce udzielono prawie 250 tys. kredytów hipotecznych. Co więcej, łączna kwota udzielonych zobowiązań finansowych wyniosła przeszło 62 miliardy złotych. W porównaniu z rokiem 2018 był to wzrost o 6%, zaś łącznie wartość wszystkich zobowiązań udzielonych w 2019 roku wzrosła o 16%. Rosnąca popularność kredytów hipotecznych jest stałym trendem. Z kolei wzrost sumy kredytów świadczy o tym, że ceny nieruchomości w związku z wysokim popytem lawinowo rosną. Narodowy Bank Polski wskazuje, że w 2019 roku ceny mieszkań poszybowały w górę o kilkanaście procent. Mimo wzrostu cen oraz niewątpliwych trudności wiążących się z wnioskowaniem o kredyt hipoteczny ta forma finansowania w dalszym ciągu zyskuje na znaczeniu, ponieważ Polacy poszukują form finansowania, dzięki którym mogliby kupić własne “cztery kąty”. 

Kredyty hipoteczne Szczecin 

Jeśli chodzi o kredyty hipoteczne Szczecin jest miastem, w którym działają praktycznie wszystkie najpopularniejsze polskie instytucje bankowe. Tym samym znalezienie takiego banku, który zaoferuje nam kredyt hipoteczny na atrakcyjnych warunkach, nie powinno być trudne. W stolicy województwa zachodniopomorskiego bez trudu znajdziemy taki bank, który zaproponuje nam kredyt odpowiadający naszym potrzebom i oczekiwaniom. 

Jakie wymagania trzeba spełnić, by otrzymać kredyt hipoteczny? 

Aby otrzymać kredyt hipoteczny, należy oczywiście pamiętać o tym, że bank postawi przed nami wiele warunków, które będzie trzeba spełnić. Przed wydaniem decyzji kredytowej instytucja przeprowadza wszechstronną analizę naszej zdolności kredytowej. Jest to standardowa procedura, która służy do sprawdzenia, czy dany potencjalny kredytobiorca będzie w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie finansowe. Podczas analizy zdolności kredytowej bank zwraca uwagę przede wszystkim na:

 • historię kredytową wnioskodawcy – w tym celu weryfikowane są bazy dłużników takie jak Biuro Informacji Kredytowej, Krajowy Rejestr Długów, Krajowy Rejestr Dłużników ERiF itd. W przypadku, gdy dana osoba w przeszłości spłacała wszystkie swoje kredyty we właściwym terminie, wówczas jej szanse na uzyskanie kredytu znacząco wzrastają; 
 • rodzaj zatrudnienia – premiowane są osoby posiadające umowę o pracę na czas nieokreślony. Duże trudności z otrzymaniem pozytywnej decyzji kredytowej mogą mieć osoby zatrudnione na umowę o dzieło lub umowę zlecenie;
 • wysokość miesięcznych dochodów – im są one wyższe, tym szanse na uzyskanie kredytu są odpowiednio większe. 

Jakie dokumenty są potrzebne, aby zawnioskować o kredyt hipoteczny? 

Osoby, które chcą złożyć wniosek o kredyt hipoteczny, muszą koniecznie pamiętać o tym, aby zgromadzić wszystkie potrzebne dokumenty. Chodzi tutaj o:

 • akt własności działki na której ma powstać dom,
 • aktualny odpis z księgi wieczystej działki (powinien być wydany nie później niż 3 miesiące przed złożeniem wniosku),
 • wypis z rejestru gruntów potwierdzający, że konkretna działka ma status działki budowlanej, 
 • decyzja nt. warunków zabudowy i zagospodarowania terenu,
 • pozwolenie na budowę,
 • dziennik budowy, 
 • kosztorys inwestycji, 
 • projekt. 

Explore More

Firmy przeprowadzkowe

Firmy przeprowadzkowe
18 października 2023 0 Comments 0 tags

Firmy przeprowadzkowe: czy kiedykolwiek przenosiłeś się z jednego miejsca do drugiego? Jeśli tak, to wiesz, że proces przeprowadzki może być wyjątkowo stresujący. Musisz spakować wszystkie swoje rzeczy, zorganizować transport, a

Invisalign Warszawa

Invisalign Warszawa
6 maja 2024 0 Comments 0 tags

Invisalign to innowacyjna metoda prostowania zębów, która zyskuje na popularności wśród mieszkańców stolicy Polski. Zamiast tradycyjnych metalowych aparatów, Invisalign oferuje przezroczyste nakładki, które są niemal niewidoczne dla otoczenia. W tym

Bramy segmentowe ze Szczecina

Bramy segmentowe ze Szczecina
31 marca 2023 0 Comments 0 tags

Bramy segmentowe ze Szczecina: Szczecin to miasto położone w północno-zachodniej Polsce, nad rzeką Odrą, liczące około 400 tysięcy mieszkańców. Jest to jedno z największych miast w kraju, a także ważny