Kraków rolety: każdy dom powinien być wyjątkowy i nie ma różnicy czy to małe mieszkanie czy przestronna rezydencja. Głównym zadaniem przy projektowaniu mieszkania jest stworzenie komfortu, przytulności i jednolitego stylu. Być może jednym z najbardziej rzucających się w oczy elementów wnętrza są okna. Pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale również użytkową. Przenikające przez nie światło staje się ważnym czynnikiem wpływającym na nasz nastrój i komfort. W projektowaniu okien popularność rolet w Krakowie wynika z ich funkcjonalności. Obrotowe lamele, połączone linkami lub łańcuszkami, płynnie regulują strumień świetlny.

Korzyści z zamawiania rolet w Krakowie

We wnętrzu domu lamele płynnie regulują strumień świetlny obracając się wzdłuż własnej osi: szczelnie zamknięte zapobiegają promieniowaniu słonecznemu, otwarte pod kątem 90 ° swobodnie wpuszczają, a pod dowolnym innym kątem rozpraszają światło naturalne w zależności od zadania. Tradycyjne zasłony nie mają takiej elastyczności ustawień, lekkie lamele nie obciążają skrzydła okiennego, nie wymagają montażu masywnych gzymsów.

Sprzedawane rolety w Krakowie są praktyczne i proste w pielęgnacji, impregnowane związkami odpychającymi brud, łatwe do zainstalowania. Takie osłony okienne są zróżnicowane pod względem wzornictwa: materiał, kolor, szerokość lameli, dzięki czemu rolety we wnętrzu mieszkania lub biura są uniwersalne.

Rodzaje konstrukcji rolet w Krakowie

W zależności od rodzaju orientacji lameli dzieli się je na modele pionowe i poziome. Poziome rolety w Krakowie obejmują również typy różniące się sposobem składania tkaniny: pofałdowany, rolka, kaseta.

Rolety pionowe

Ten projekt wizualnie rozciąga pomieszczenie na wysokość. Płótno można przesunąć w kierunku pochyłości okna, otwierając otwór. Wykonane są z tkaniny, plastiku, aluminium, drewna. Na długości pionowe modele we wnętrzu mogą sięgać poziomu parapetu lub zasłaniać okno tylko w górnej części.

Rolety poziome

Główną cechą tej klasycznej konstrukcji jest możliwość montażu na osobnym skrzydle okiennym od strony zewnętrznej lub pomiędzy ramami. Standardowa szerokość lameli to 25 mm, w przypadku małych okien stosuje się lamele 16 mm, najczęściej wykonane z aluminium. W dużych otworach lepiej jest zainstalować produkty o podwójnej szerokości – 50 mm wykonane z tkaniny lub drewna, do ich mocowania stosuje się wzmocnione gzymsy. Zamawiane poziome rolety w Krakowie znajdują zastosowanie we wnętrzu mieszkania lub biura, umieszczone wewnątrz okna z podwójnymi szybami. Takie modele osłon okiennych w aranżacji wnętrz optycznie powiększają pomieszczenie, należy je montować w wąskich i wydłużonych pokojach.

Rolety plisowane

Rodzaj wzoru poziomego, w roli płótna plisowana tkanina poliestrowa, impregnowana od kurzu, brudu i elektryczności statycznej. Poziom oświetlenia regulowany jest wysokością mocowania plisowanej osłony. Sznur lub łańcuszek służy jako mechanizm kontrolny. Po rozłożeniu materiał doskonale chroni pomieszczenie przed promieniami słonecznymi. Po złożeniu rolety na oknach we wnętrzu są całkowicie niewidoczne. Plisowane rolety w Krakowie są produkowane z różnymi opcjami lokalizacji fałd, dzięki czemu bardziej niż inne nadają się do niestandardowych przypadków: montaż na lukarnach, oknach łukowych, trójkątnych, przeszklenie dachu. Rolety plisowane można dopasować do wystroju każdego wnętrza, będą pasować do tapety czy tapicerki meblowej.

Rolety w Krakowie – modele kasetonowe

Tutaj rolka jest schowana w kasecie, która jest montowana na skrzydle. Zaprojektowane specjalnie dla systemów z tworzyw sztucznych, produkty można regulować w pozycji prostej i pochylonej. Lamele są zawsze ustawione poziomo, można nimi sterować, aby wpuścić jasne lub przytłumione światło do pomieszczenia, tworząc zaciemnienie. Do produkcji używa się tkaniny, plastiku, aluminium, bambusa.

Wybór modelu rolet w Krakowie według materiału

Konstrukcja i wykonanie rolet w Krakowie zależą od rodzaju materiału. Tkanina służy do wykonywania zrolowanych, klasycznych wzorów pionowych i poziomych ze sztywnymi lamelami z poliestru, bawełny, żakardu. Specjalna obróbka chroni je przed kurzem, bakteriami, ładunkami elektrostatycznymi.

Różnorodność kolorów i wzorów sprawia, że rolety materiałowe są popularnym rozwiązaniem w aranżacji wnętrz. W zależności od wielkości konstrukcja mocowana jest do skrzydła, do sufitu lub ściany nad oknem. Rolety materiałowe często reprezentowane są przez opcję dzień-noc. Płótno składa się z dwóch równoległych warstw, każda z naprzemiennymi paskami materiału przezroczystego (siatka) i nieprzepuszczalnego. Gdy warstwy są przesuwane w różnych kierunkach, paski o tej samej przezroczystości pokrywają się lub przesuwają względem siebie, tworząc pożądany poziom oświetlenia. Tkanina może być naturalna lub syntetyczna, z wzorem lub metaliczną powłoką. Steruje się nimi jak zwykłymi roletami wewnętrznymi obracając i przesuwając lamele.

Drewniane rolety w Krakowie

Kraków rolety
Kraków rolety

Lamele wykonane mogą być z dębu, buku, mahoniu, wenge, grabu. Drewniane rolety w Krakowie pokrywane produktami, które chronią powierzchnię przed ogniem, wilgocią i elektrycznością statyczną. Po oszlifowaniu są malowane i powlekane lakierem, co nadaje im atrakcyjny wygląd. Dodatkowo lakierowane wykończenie jest łatwiejsze w pielęgnacji. Dekor wykonany z naturalnego materiału idealnie wpasuje się w eko-stylowy design, uzupełni wystrój wnętrz. Drewniane rolety połączone są we wnętrzu mieszkania z klasycznymi meblami, tkaninowymi zasłonami i lambrekinami, ozdabiając mieszkanie, urządzone w eleganckim stylu. Oprócz wymienionych gatunków drewna do produkcji wykorzystywane jest prasowane włókno bambusowe. Taki produkt jest lżejszy, tańszy, lepiej toleruje wysoką wilgotność i temperaturę oraz jest odporny na starzenie.

Explore More

Wykończenie wnętrz Szczecin

Wykończenie wnętrz Szczecin
19 kwietnia 2024 0 Comments 0 tags

Wykończenie wnętrz Szczecin to proces wymagający dokładnego planowania, znajomości lokalnych zasobów oraz przemyślanej strategii działania. Każdy, kto decyduje się na remont lub odświeżenie mieszkania czy domu, powinien mieć na uwadze

Płytki podłogowe

Płytki podłogowe
28 lipca 2022 0 Comments 0 tags

Płytki podłogowe – podłoga powinna być odporna na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie powinna dobrze wyglądać. Jaka płytka kuchenna najlepiej spełnia powyższe założenia? Co powinienem wziąć pod uwagę kupując

Ile kosztuje pranie wykładzin?

Ile kosztuje pranie wykładzin?
25 sierpnia 2021 0 Comments 0 tags

Ile kosztuje pranie wykładzin? Wykładzina to popularny materiał, który stosowany jest podczas wykańczania podłóg. Nie ma się co dziwić, ponieważ przy niewielkim nakładzie kosztów możliwe jest stworzenie z nich eleganckich