Każdy właściciel strony internetowej chce, aby znajdowała się ona jak najwyżej w wyszukiwarce internetowej. Najpopularniejszą dziś wyszukiwarką jest google, stąd też zwykle pod nią pozycjonuje się stronę internetową. Jak długo trwa pozycjonowanie strony www w praktyce?

Jak długo trwa pozycjonowanie strony internetowej?Czym jest pozycjonowanie stron?

Zakładając stronę internetową chcielibyśmy, aby jak najszybciej znalazła się ona na pierwszej stronie w wyszukiwarce. Jest to bardzo kusząca perspektywa. Pozwala bowiem przyciągnąć jak najwięcej odwiedzających, a więc i klientów dla firmy. Niemniej jednak pozycjonowanie stron to nie jedno, a cały szereg działań. Polega ono między innymi na odpowiednim doborze treści strony. Trzeba również pozyskać linki, pisać teksty pod seo, umieć zastosować odpowiednie kody dla wyszukiwarek, pozycjonowanie lokalne. Przy tym wszystkim strona musi być stworzona w sposób naturalny i przyjazny dla czytelnika. Sztuczne strony robione pod wyszukiwarki już dawno przestały być w czołówce. Wręcz przeciwnie, spadają one na szary koniec stron wyszukiwania. 

Jak długo trwa pozycjonowanie strony?

Nawet eksperci zajmujący się pozycjonowaniem stron, nie są w stanie osiągnąć dobrych efektów w krótkim czasie. Firmy mówią wprost: pozycjonowanie oparte na wszystkich najważniejszych aspektach może trwać nawet rok. Często firmy w popłochu szukają innego wykonawcy strony pod kątem pozycjonowania. Niemniej jednak żaden profesjonalista nie powie nam, że pozycjonowanie naszej strony www potrwa krótko. Najkrótszy możliwy termin na uzyskanie zadowalających efektów wynosi mniej więcej  3 miesiące. Niestety, dotyczy to jedynie branż działających w tak zwanej niszy rynkowej. Oznacza to, że na rynku nie działa zbyt wiele firm, które zajmują się tym samym, co my. Niemniej jednak przedsiębiorcy doskonale wiedzą, że obecnie rynek jest przesycony niemal wszystkimi towarami i usługami. Należy więc działać w bardzo specyficznej branży, aby 3 miesiące wystarczyły na odpowiednie pozycjonowanie strony. W przypadku nieco mniej specyficznych branż pozycjonowanie trwa zwykle od 3 do 9 miesięcy. Chodzi tutaj o frazy wyszukiwania stosunkowo popularne, lecz nie najpopularniejsze. W przypadku najpopularniejszych branż, a tym samym fraz pod wyszukiwarki, musimy przygotować się na to, że pozycjonowanie naszej strony będzie trwało nawet rok. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ efekty mogą być bardzo zadowalające. 

Zobacz również:

 

Od czego zależy czas pozycjonowania strony internetowej?

Branża w której działamy i której dotyczy strona internetowa nie jest jedynym czynnikiem, od którego zależy czas pozycjonowania. Ważny jest również wzrost konkurencji w tym samym czasie, w którym my pojawiamy się na rynku. Im wyższy, tym pozycjonowanie trwa dłużej. Istotna jest także grupa docelowa, do której chcemy trafić oraz możliwości otworzenia sklepu internetowego. Nie jest tajemnicą, że lepiej pozycjonują się strony, które oferują klientowi więcej. Niemniej jednak należy surowo ocenić swoje możliwości w zakresie dokonywania dostaw bądź odpowiadania na pytania klientów. Czas pozycjonowania strony internetowej zależy także od tego, kto podejmuje się tego działania. Możemy stronę pozycjonować samodzielnie, jednak wtedy potrzeba jest wiedza z zakresu seo i generalnie, pozycjonowania. Niestety, choć nie jest to wiedza tajemna, wykorzystanie jej w praktyce może okazać się czasochłonne. Jeżeli pozycjonowania podejmuje się osoba specjalizująca się w temacie, może ono potrwać nieco krócej. Niemniej jednak miejmy na uwadze fakt, iż nikt nie jest w stanie przyspieszyć pozycjonowania tak, aby zajęło miesiąc czy dwa. 

Dlaczego pozycjonowanie trwa tak długo?

Pierwszym, podstawowym błędem właścicieli stron internetowych jest podejmowanie się pozycjonowania na własną rękę. Po jakimś czasie, zwykle kilku miesiącach, orientujemy się, że nasze działania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Wtedy też decydujemy się nawiązać współpracę z profesjonalnym pozycjonerem, którego usługi niestety, nie są tanie. W ten sposób tracimy wiele cennego czasu. Nikt nie jest bowiem cudotwórcą, który w kilka dni zajmie się profesjonalnym pozycjonowaniem strony internetowej i nadrobi stracony przez nas czas. Co więcej, rosnąca konkurencja w branży nie ułatwia nam sytuacji. Przykładem może być fotowoltaika, o której jeszcze kilka lat temu niemal nikt nie słyszał. W ostatnich latach jej popularność urosła do tego stopnia, że firmy montujące fotowoltaikę, które nie zadbały o pozycjonowanie strony, dziś są na szarym końcu w wyszukiwarce. Pozycjonowanie to proces, który może przebiegać szybciej lub wolniej, jednak na pewne czynniki zwyczajnie nie mamy wpływu. Duży wzrost konkurencji w krótkim czasie jest takim czynnikiem. Kolejnym są aktualizacje algorytmów wyszukiwarek, po których dana wyszukiwarka skupia się na innych czynnikach kluczowych w pozycjonowaniu stron. Oczywiście zmiany nie są diametralne i nie mają miejsca z dnia na dzień, jednak mogą mieć wpływ na pozycję naszej strony. Dlatego też warto zaufać profesjonalistom, aby skrócić do minimum czas potrzebny na pozycjonowanie strony. 

Explore More

Agencja SEO

Agencja SEO
29 listopada 2023 0 Comments 0 tags

Agencja SEO: Dzisiejszy świat internetu jest miejscem, gdzie każdy przedsiębiorca pragnie znaleźć swoje miejsce i zdobyć uwagę potencjalnych klientów. Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą lokalną firmę, czy dużą korporację,

Marketing prawniczy

Marketing prawniczy
20 lutego 2024 0 Comments 0 tags

W dzisiejszym dynamicznym świecie prawniczym, gdzie rywalizacja jest coraz większa, umiejętność skutecznego promowania swojej kancelarii jest kluczowa dla osiągnięcia sukcesu. Marketing prawniczy, to nie tylko narzędzie do pozyskiwania klientów, ale

Pozycjonowanie stron Katowice

Pozycjonowanie stron Katowice
11 kwietnia 2023 0 Comments 0 tags

Pozycjonowanie stron Katowice: Pozycjonowanie stron internetowych to proces optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek internetowych, takich jak Google, Bing czy Yahoo. Celem pozycjonowania jest poprawa widoczności strony w wynikach wyszukiwania dla