Dawniej agencja pracy – pośrednictwo pracy kojarzyło nam się przede wszystkim z wyzyskiem ludzi. Takich firm było na rynku bardzo mało. Nikt do końca nie znał procedury zatrudnienia, formy współpracy. Ludzie wiedzieli, że mogą szybciej znaleźć pracę, ale zazwyczaj pensja była dużo niższa, niż gdyby ktoś zatrudnił się bezpośrednio u danego pracodawcy. To wszystko sprawiło, iż opinie na temat agencji nie były przychylne i musiało minąć sporo czasu, zanim ludzie spojrzeli na nie nieco inaczej.

Może agencja pracy – pośrednictwo pracy nie jest takie złe?

Dziś chcemy obalić mit, że agencja pracy – pośrednictwo pracy jest złą formą zatrudnienia i niesie same wady, a do tego wykorzystuje ludzi. Jej działanie na rynku znacząco się zmieniło, przede wszystkim z racji tego, że dziś jej praca regulowana jest ustawowo. Nie mamy już do czynienia z masowym wysyłaniem pracowników do danej firmy i płaceniem jej niskiego wynagrodzenia. W tej chwili wielu ludzi decyduje się na taką formę pracy tymczasowej, bo daje ona z jednej strony elastyczne godziny pracy i dopasowany pod klienta harmonogram, z drugiej zaś strony oferuje ona szybką formę zatrudnienia wtedy, gdy jest ona najbardziej potrzebna. Z takich usług korzysta coraz więcej odbiorców i są oni bardzo zadowoleni. Ilość klientów agencji jest naprawdę bardzo duża, a więc świadczy to niewątpliwie o tym, że jest to dobry wybór dla każdego, kto z takich rozwiązań pragnie skorzystać. Dla kogo więc agencja pracy – pośrednictwo pracy stanowi najlepszy wybór? Kto wybiera właśnie pracę w agencji?

Agencja pracy dla studentów i uczniów

wynajem-pracowników-z-Ukrainy-KielceNa pewno największą grupą odbiorców, jeśli w grę wchodzi agencja pracy – pośrednictwo pracy są studenci i uczniowie. Bardzo wiele młodych osób pragnie dorobić trochę pieniędzy, by móc pozwolić sobie na zakup czegoś, o czym marzą, a czego rodzice nie są w stanie im kupić. Uczniowie zgłaszają się więc do agencji pracy w okresie letnim lub w czasie ferii, z kolei jedni studenci wybierają agencję pracy do wyboru zatrudnienia weekendowego, inni jedynie do pracy popołudniami. Wielu ludzi w czasie studiów tak właśnie żyje. Mają oni pracę i mają naukę, starając się ją pogodzić. Normalna forma zatrudnienia w danej firmie nie wchodzi tutaj w grę, ale praca tymczasowa jak najbardziej tak. Wiadomo, iż największym tutaj plusem są elastyczne godziny pracy. Dana agencja tworzy  grafik i dopasowuje godziny i zmiany pracy pod konkretnego studenta czy też ucznia. Dzięki agencjom pracy wielu młodych ludzi ma szansę dorobienia sobie całkiem pokaźnej sumy pieniędzy.

Agencja pracy – pośrednictwo pracy dla ludzi zaczynających karierę zawodową

Z całą pewnością agencja pracy – pośrednictwo pracy jest także bardzo dobrym wyborem dla wszystkich tych ludzi, którzy szukają pracy zaraz po studiach. Mają oni niezbędne wykształcenie, posiadają wiedzę, mają pasję i chęci do pracy. W większości jednak miejsc jest tak, że pracodawca chce doświadczenia. Jak więc osoba, która dopiero co skończyła studia ma je mieć? W takich przypadkach zatrudnienie się przez agencję, jako wybór pracy tymczasowej okazuje się być bardzo dobrym wyborem. Agencja szuka dla danej osoby pracy na konkretnym stanowisku, w zawodzie, w jakim taka osoba się wyuczyła. Otrzymując taką pracę, z jednej strony taki człowiek zarabia, z drugiej zdobywa doświadczenie, jakiego chce pracodawca, u którego później chce on uzyskać zatrudnienie. Tego typu rozwiązanie to niejako forma stażu, ale w pełni płatna, gdzie zdobycie doświadczenia jest podstawą, by móc później rozwijać się, działać i zdobywać takie formy zatrudnienia, na jakich tylko mogłoby nam zależeć.

Polecamy uwadze:

Agencja pracy dla osób starszych

Na rynku pracy osoby po 50 roku życia uznawane są już za ludzi starszych. Ktoś, kto w tym wieku chce podjąć pracę lub kto został zwolniony z poprzedniej i szuka nowej, ma bardzo ciężko, by zakończyło się to pozytywnie. Nie ma jednak rzeczy, w której danego problemu nie dałoby się rozwiązać. I tak, pojawia się tutaj agencja pracy – pośrednictwo pracy, dzięki której ludzie starsi mogą jak najbardziej otrzymać odpowiednie zatrudnienie. Jest to forma pracy tymczasowej, ale jednocześnie jest szansą na otrzymanie wynagrodzenia i utrzymanie ciągłości pracy. Agencje posiadają wiele ciekawych propozycji pracy dla osób po 50 roku życia. W zależności od kwalifikacji, umiejętności i doświadczenia, można oddelegować danego pracownika do konkretnego miejsca, by ten mógł tam dalej wykonywać swoje zadania.

Jedno jest pewne, agencja pracy – pośrednictwo pracy to naprawdę bardzo dobry wybór dla wielu osób. Jeśli więc szukasz pracy, a nie możesz jej sam znaleźć, jeśli zależy Tobie na tym, by uzyskać doświadczenie, albo nie chcesz zatrudniać się gdzieś na stałe, tylko wolisz ciągłe zmiany, to jak najbardziej taki wybór okaże się być dla Ciebie bardzo dobrą opcją. Wystarczy tylko postawić na odpowiednią agencję, by ta okazała się spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Explore More

Biuro rachunkowe Szczecin cennik

Biuro rachunkowe Szczecin cennik
19 marca 2024 0 Comments 0 tags

W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, odpowiednie zarządzanie finansami przedsiębiorstwa jest kluczowe dla jego rozwoju i stabilności. W kontekście polskiego rynku, szczególnie interesującym regionem staje się Szczecin – miasto

Glovo praca w Warszawie

Glovo praca w Warszawie
8 maja 2023 0 Comments 0 tags

Glovo praca w Warszawie: Glovo to firma, która zyskała na popularności w ciągu ostatnich kilku lat. To hiszpańska platforma dostarczania jedzenia i innych produktów na życzenie, która od 2018 roku

Kto może otworzyć warsztat samochodowy – co trzeba na ten temat wiedzieć?

Kto może otworzyć warsztat samochodowy - co trzeba na ten temat wiedzieć?
27 stycznia 2021 0 Comments 0 tags

Liczba rejestrowanych w Polsce samochodów rośnie z roku na rok. Im więcej aut, tym więcej pracy mają mechanicy. To dobra wiadomość szczególnie dla osób prowadzących, bądź zamierzających założyć, warsztat samochodowy.