Kontenery morskie do przewozu ładunków to niezawodny sprzęt transportowy. Standardowe wyposażenie zapewnia szybki transfer przewożonych towarów z miejsca na miejsce oraz zabezpiecza ładunek podczas dostawy na platformach drogowych, kolejowych i offshore.

Podczas transportu ładunek wewnątrz metalowej obudowy jest niezawodnie chroniony przed: opadami atmosferycznymi, uszkodzeniami mechanicznymi, intruzami. Takie kontenery transportowe można kupić lub wydzierżawić, w zależności od aktualnych potrzeb i okresu użytkowania. Można używać zarówno nowych, jak i używanych kontenerów transportowych.

Jak powinien wyglądać kontener transportowy?

Kontenery morskie służą do transportu towarów, dzięki czemu są kompaktowe, mocne i trwałe. Dlatego są szeroko stosowane do przechowywania surowców i produktów. Stalowa konstrukcja uszczelniająca nadaje się do obudowy generatorów diesla oraz transformatorów i sprężarek małej mocy. Moduły izolacyjne wygodnie pomieszczą pracowników prywatnych firm ochroniarskich, robotników budowlanych i monterów opon.

Jak są oznakowane kontenery wysyłkowe?

Kontenery transportowe są wielokrotnego użytku, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do różnych celów, nie tylko do transportu, ale także przechowywania towarów. W nowych lub używanych kontenerach można przewozić nie tylko towary o standardowych wymiarach, ale także produkty wielkogabarytowe i ponadgabarytowe: wyroby walcowane, samochody, sprzęt specjalny, meble, obrabiarki.

Oznaczenie składające się z cyfr i liter angielskich pomoże w prawidłowym zakupie kontenera transportowego. Liczby od 10 do 45 reprezentują długość modułu pomiarowego w stopach (1 stopa to 30 cm 48 mm). Najpopularniejsze wśród firm transportowych są kontenery 20ft i 40ft. Kontenery 45-stopowe są poszukiwane przez przewoźników oceanicznych ze względu na ich imponującą objętość i możliwość przewożenia dużych ilości ładunków. Kontenery 10ft i 30ft nadają się do przewozu ładunków o niestandardowych wymiarach.

Wymiary kontenerów transportowych

Kontenery morskie
Kontenery morskie

Kontenery 20-stopowe idealnie nadają się do przewożenia mebli i przechowywania średniej wielkości ładunków. Wykonany na bazie sztywnej stalowej ramy, wyłożony profilowaną blachą zabezpieczoną antykorozyjnie. Do podłóg zwykle stosuje się deski, wodoodporne płyty pilśniowe, sklejkę.
Kontenery 40ft to najlepszy wybór do przewozu dużych ilości towarów różnymi środkami transportu. Kontener wyposażony jest w drzwi, które można otworzyć na całą szerokość.
Kontenery morskie o długości 45 stóp są najczęściej używane do przewozu ładunków na statkach rzecznych i oceanicznych. Bezproblemowe umieszczenie wśród największych ilości towaru, np. do 33 europalet. Dzięki możliwości wygodnego transportu towarów wielkogabarytowych zyskujesz również: przestronne magazyny, szatnie, biura na placach budowy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lub wynajmie kontenera transportowego?

Sprzedaż używanych kontenerów morskich wygląda inaczej niż nowych. Rdza i łatki określają jego koszt, chociaż nie wpływa to na jego wydajność. Poprawki są dopuszczalne, jeśli są wykonane z tego samego materiału co ściana, a warstwa korozji tworząca się na powierzchni ściany jest bezpieczna dla metalu. Sprzedawcy kontenerów morskich oferują usługi pakowania, które dotyczą nie tylko starych kontenerów, ale także nowych. Modyfikację tę można wykonać w różnych kolorach i rozmiarach, od prostych kształtów i napisów po bardziej złożone. Innym rodzajem usługi oferowanej przez sprzedawców jest odnawianie kontenerów transportowych poprzez piaskowanie plam rdzy, malowanie i naprawy.

Zakupione używane i naprawione kontenery transportowe:

   • Okucia, słupki narożne, belki, blaty i doły nie wykazują widocznych śladów deformacji.
   • Wyposażony w uszczelki zapobiegające przedostawaniu się wody i kurzu.
   • Wyposażony w blokadę funkcji.
   • W dnie, ścianach i suficie nie ma otworów przelotowych.
   • Posiada instalację elektryczną.
   • Wyposażone w zabezpieczone okna, drzwi, grzejniki, oświetlenie LED.

Powyższe informacje pomogą kupującym i wynajmującym wybrać używany kontener. Dostarczone pojemniki są sprawdzane przez ekspertów i nadają się do długotrwałego użytkowania. Po upływie okresu przydatności do spożycia kontener morski jest modyfikowany i wykorzystywany do innych celów. Doskonale sprawdzają się jako pomieszczenia magazynowe do tworzenia przydomowych warsztatów, garaży, a także punktów sprzedaży i wielu innych lokalizacji.

Zalety kontenerów morskich

   1. Transport multimodalny. Wymiary i mocowania są znormalizowane i mogą być stosowane, gdy towary są dostarczane różnymi metodami wysyłki bez przepakowywania.
   2. Maksymalne bezpieczeństwo ładunku. Solidna konstrukcja i niezawodność mechanizmu zamykania kontenera morskiego chroni ładunek przed uszkodzeniami zewnętrznymi, nieautoryzowanym otwarciem i kradzieżą.
   3. Możliwość przewozu ładunków o dowolnej wielkości i złożoności. Wielkość ładunku jest ograniczona jedynie wielkością kontenera.
   4. Rentowność. Kontenery morskie mogą obniżyć koszty przeładunku towarów w portach i stacjach oraz przyspieszyć załadunek, rozładunek i transport towarów.

Firma zajmująca się sprzedażą i wynajmem kontenerów transportowych doposaża sprzęt: montuje dodatkowe drzwi, wycina dach, a nawet maluje kontenery na wybrany kolor.

Explore More

Glovo praca wymagania 

Glovo praca wymagania 
15 stycznia 2024 0 Comments 0 tags

W miarę jak technologia rozwija się w błyskawicznym tempie, zmieniają się również nasze nawyki i oczekiwania. Jednym z obszarów, który uległ istotnej przemianie, jest rynek pracy. W miarę jak tradycyjne

Wykończenie mieszkań Piaseczno

Wykończenie mieszkań Piaseczno
20 maja 2024 0 Comments 0 tags

Wykończenie mieszkań Piaseczno to proces, który wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania, ale także świadomości dotyczącej najnowszych trendów oraz najlepszych praktyk w branży. Wybór odpowiednich materiałów, znajomość technik budowlanych oraz umiejętność

Położenie gładzi gipsowej

24 lipca 2020 0 Comments 0 tags

  Gładź gipsowa jest tanim i łatwym do użytkowania materiałem budowlanym o niezwykłej efektywności krycia nierówności. Jej użycie pozwala na uzyskanie we wnętrzach gładkich powierzchni sufitów oraz ścian. Używane najczęściej