Ekonomiczny i ekologiczny dom drewniany: pierwsze domy z bali prefabrykowanych zaczęły pojawiać się w połowie XX wieku. W tym okresie w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych rozpoczęto budowę wolnostojących domów z bali na dużą skalę. Taki dom sprawia, że ​​marzenie o zamieszkaniu w ekologicznym budynku staje się rzeczywistością.

Pogarszające się warunki środowiskowe sprawiły, że wiele osób zaczęło myśleć o zdrowiu swoim i swoich dzieci. Porzucenie syntetycznych wykończeń i przeprowadzka do nowego domu położonego poza granicami miasta może rozwiązać wszelkie pojawiające się problemy. Jednak do zbudowania własnego domku mobilnego nie potrzeba siły fizycznej, wiedzy i pieniędzy, ale więcej czasu. Drzewo zawiera sporo wody. Dlatego po zakończeniu montażu drewnianej konstrukcji należy poczekać, aż kłody wyschną, a dom nabierze kształtu.

Konstrukcja drewniana to oszczędność czasu

Dom prefabrykowany nie tylko pozwala w krótkim czasie zbudować własny dom, ale także zapobiega kurczeniu się podczas eksploatacji. Ponadto konstrukcje szkieletowe, które stały się bardzo popularne w ostatnich dziesięcioleciach, umożliwiają projektantom i architektom realizację dowolnych pomysłów. Obecnie modne są domy z prefabrykatów i domy z bali. Prefabrykowany dom drewniany to zielony budynek wykonany z drewna, które jest materiałem przyjaznym dla środowiska. Montowane są z belek klejonych specjalnie przygotowanych dla powstającego obiektu. Początkowo powstał projekt domu, dla którego przygotowano okładziny ścienne, odpowiadające dokładnie opracowanemu projektowi.

Etapy budowy prefabrykowanych domów drewnianych

Różnica w technologii budowy domu z bali z belek pełnych lub klejonych polega na tym, że narożniki belek mają określone nachylenie, co pozwala szybko i sprawnie połączyć wszystkie elementy w jedną konstrukcję. Podczas montażu domu z bali połączono belki klejone i pełne, dzięki czemu podczas dalszych prac nie był potrzebny żaden dodatkowy materiał do ocieplenia konstrukcji.

Drewno układa się na wcześniej przygotowanym fundamencie pokrytym materiałem hydroizolacyjnym. Podczas budowy zastosowano metalowe kołki oraz specjalną izolację pochodzenia naturalnego. Zapewnia to niezawodność konstrukcji i jej wysokie właściwości termoizolacyjne. Gotową konstrukcję ściany pokrywa się specjalną kompozycją ochronną, podkładem specjalnie przeznaczonym do powlekania drewna w celu ochrony budynku przed czynnikami zewnętrznymi i różnymi owadami.

Montaż domu z belek klejonych

Domy z bali prefabrykowanych są bardzo popularne w naszym kraju, ponieważ są zaprojektowane na różne warunki pogodowe. Podstawą każdego projektu są ramy:

  • Wykonany jest z mocnego drewna metodą struktury plastra miodu.
  • Wewnętrznie taka rama jest wypełniona specjalną izolacją.
  • Na zewnątrz rama jest obłożona drewnianą płytą wiórową dla lepszej izolacji.
  • Aby zapobiec zapaleniu się domów z bali, są one pokryte specjalną kompozycją ognioodporną.

Jeśli prefabrykowany dom z bali nie jest wykonany z belek klejonych, ściany wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Dlatego podczas montażu domu ściany zewnętrzne są wykończone membraną odporną na warunki atmosferyczne. Dziś te domy są najlepszym rozwiązaniem problemów mieszkaniowych. Naturalne drewno do budowy domu pozwala pozbyć się wszelkich problemów i żyć w zgodzie z naturą.

Obecnie budowa tanich domów prefabrykowanych jest u szczytu popularności w kraju, ponieważ każdy ma niepowtarzalną okazję kupić niedrogie mieszkanie zbudowane z nowoczesnych materiałów budowlanych i najnowszych technologii. Dom przyciąga harmonijnym połączeniem wygody, wygody, szybkości i łatwości budowy. Ale dla wielu głównym argumentem jest niska cena i najwyższa jakość wykonania

Dom prefabrykowany

Ekonomiczny i ekologiczny dom drewniany
Ekonomiczny i ekologiczny dom drewniany

Na całym świecie technologia budowy domów prefabrykowanych zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie budynków pojedynczych. Takie domy są wykorzystywane nie tylko do budowy kompleksów mieszkalnych, ale także do budowy dużych obiektów komercyjnych. Wynika to z opłacalności i dostępności takich budynków. Domy składają się z zestawu elementów składających się z paneli, elementów nośnych, konstrukcji stropów, ścianek działowych, otworów okiennych i drzwiowych, elementów dachowych.

Generalnie podczas budowy uwzględniane są wszystkie warunki niezbędne do stworzenia niezawodnych i solidnych pomieszczeń mieszkalnych. Taki budynek będzie służył przez długi czas i z pewnością stanie się prawdziwym i gościnnym domem. Jeśli marzysz o zbudowaniu własnego niedrogiego domu, domy prefabrykowane są uważane za najlepszą opcję. Najlepszy stosunek nowoczesnej technologii i przystępnych cen, dodatkowo można mieszkać zarówno latem, jak i zimą. Drewno staje się coraz bardziej popularnym materiałem przyjaznym dla środowiska i stwarzającym komfortowe warunki do życia. Możesz kupić dom w dowolnej konfiguracji: całorocznej, wakacyjnej lub zimowej.

Explore More

Położenie gładzi gipsowej

  Gładź gipsowa jest tanim i łatwym do użytkowania materiałem budowlanym o niezwykłej efektywności krycia nierówności. Jej użycie pozwala na uzyskanie we wnętrzach gładkich powierzchni sufitów oraz ścian. Używane najczęściej

Ile gładzi szpachlowej potrzeba na 1 m2?

Ile gładzi szpachlowej potrzeba na 1 m2?

Ile gładzi szpachlowej potrzeba na 1 m2? Nie da się ukryć, że gładź szpachlowa to jeden z najważniejszych artykułów zarówno podczas budowy domu, jak i jego remontu. Jeszcze do niedawna

Wykończenie wnętrz Szczecin

Wykończenie wnętrz Szczecin

Wykończenie wnętrz Szczecin to proces wymagający dokładnego planowania, znajomości lokalnych zasobów oraz przemyślanej strategii działania. Każdy, kto decyduje się na remont lub odświeżenie mieszkania czy domu, powinien mieć na uwadze